למה גישור?

הסכסוך כבר קיים. את זה מאוחר מדי לשנות. זה כבר יצא משליטתך. כעת עליך להחליט מה עושים. האם אתה מנהל את העניין או נותן לעניין לנהל אותך? האם אתה שולט בתהליך ובתוצאות או נותן לאחרים או אולי לגורל לנהל את כל הסכסוך עבורך? 

למאמר המלא >>

 

 

זה עסק של אבא שלך?

מי שעובד או עבד בעסק משפחתי ("העסק של אבא שלו") ונפגש במשפטים הבאים, או דומים להם, מוזמן להמשיך ולקרוא...

  • אבא מכניס אותך לעניינים? איפה הוא? מתי הוא חוזר?

  • רואים שאתה הבן של אבא שלך.

  • כשאבא שלך יבוא שיתקשר אלי.

  • אבא שלך ואני מכירים הרבה שנים, הוא כבר יטפל בזה.

  • אבא שלך כבר היה מסדר את זה מזמן.

  • אבא שלך בחיים לא היה עונה לי תשובה כזו.

למאמר המלא >>

 

 

יחסים במשפחה

מה אפשר ללמוד על יחסים במשפחה העסקית מפרשת "לך-לך"?

התנ"ך, בשלל פרשיותיו, עוסק ביחסים בתוך המשפחה מזוויות שונות ומרובות. בפרשת "לך-לך", אפשר אף למצוא את ההיבט המשפחתי-עסקי ולזהות מודלים מבורכים לבנייה נכונה של יחסים בתוך התא המשפחתי, ארגון בריא של הממשק שבין משפחה לבין עסקים, ושמירה על הוגנות ביחסים עם הסביבה.

למאמר המלא >>

 

 

העברת העסק לדור הבא: המדריך המלא

המפגש בין המשפחה לעסקים הוא בעל פוטנציאל טוב להביא להפריה הדדית ולתוצאות נהדרות, לצד המורכבות והאתגר. תיעול נכון של מגוון החזקות שקיימות בבני המשפחה לטובת העסק, בשילוב עם נאמנות והזדהות של בני המשפחה עם מטרות העסק, הנם מתכון בדוק לשיפור הביצועים ולהזנקת הארגון קדימה. לכן, במקרים  רבים יהיה נכון וטוב לשלב את דור ההמשך בעסק, ובבוא העת - להעביר את הניהול והשליטה לידיו. עם זאת, התנהלות בחוסר תשומת לב עלולה להביא לכך שהמעבר הבין דורי יפגע הן בעסק והן במשפחה.

למאמר המלא >>

 

 

ייפוי כח מתמשך

 חתימה על ייפוי כח מתמשך היא הדרך המיטבית לדאוג לעצמנו ולהתחשב בקרובים לנו, למקרה שנאבד, חלילה, את היכולת להבין בדבר.

זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו; תאונה, מחלה, זקנה או אירוע אחר עלולים להביא אותנו למצב שבו נפגעת היכולת שלנו לקבל החלטות, באופן זמני או קבוע.

 למאמר המלא >> 

 

 

החלטתם להתגרש - גישור או הליכים משפטיים? 

למרות ההחלטה להיפרד, בני הזוג ימשיכו להיות  - תמיד וביחד – הורים של ילדיהם. הגישור מאפשר לבני הזוג להיעזר למצוא את הדרכים שיאפשרו להעניק לילדים הורות מאוזנת וטובה למרות הגירושים.

למאמר המלא >>

 

 

פירוק שותפות - אפשר גם אחרת

מהן הדרכים הפתוחות בפני שותף בעסק/בחברה אשר מגלה, בהדרגה או בוקר בהיר אחד, שהוא כבר לא סומך על שותפו? המציאות מוכיחה שלעתים קרובות מצבים כאלה מגיעים יחד עם ירידה חדה בתפקודו של העסק ובתוצאות הכספיות.

אפשר לפרש בדרכים שונות את הכוונה שמאחרי שאלתו הרטורית של הנביא עמוס "הילכו שניים יחדיו בלתי אם נועדו" (עמוס ג'3), אך המציאות מלמדת אותנו שלפעמים שניים שהלכו יחדיו, משך זמן  כזה או אחר, בשיתוף עסקי שהיה מוצלח ורווחי, מגיעים למצב שבו המשך השותפות ביניהם בלתי אפשרי ואף בלתי נסבל.

למאמר המלא >>

 

 

 

נטועים בעבר ופניהם אל העתיד

כשאני רוצה לקבל זווית התבוננות נוספת על אתגרים שעמם מתמודדים עסקים משפחתיים והמשפחות שמנווטות אותם, אני פונה לקבל השראה מהמקורות.

פניתי לתלמוד הבבלי כדי ללמוד ולהבין עוד על מה שמתרחש בין ההורים, כדור המייסד של עסק משפחתי, לבין צאצאיהם, בשלב של העברת שרביט הניהול לדור ההמשך בעסק המשפחתי. 

למאמר המלא >>

 

 

 

עסקים משפחתיים ומשפחות בעסקים

בכתבה הבאה שפורסמה במגזין "עסק משפחתי" של דה מרקר סיפרתי על האתגרים שעסקים משפחתיים מתמודדים איתם, ועניתי על השאלה איך מבטיחים שגשוג עסקי לצד משפחה מלוכדת.

לכתבה המלאה >>

mail

מאמרים